logo

Novinky a aktuality24. 9.
2018

V září se konal 29. ročník největšího stavebního veletrhu FOR ARCH v pražských Letňanech.  I letos jste mohli vidět na stáncích více než 800 vystavovatelů nejnovější trendy ve stavebnictví a příslušných oborech. My jsme byli na místě a seznámili se s největšími novinkami ve vytápění, chlazení a větrání domu, dále pak s novinkami v dotačních programech Kotlíkovky a Nová zelená úsporám, především v oblasti fotovoltaiky a tepelných čerpadel. 
11. 6.
2018

Stavíte dům nebo se chystáte k jeho rekonstrukci? V případě zájmu si můžete vyzkoušet, jak se budete cítit v domě, kde je pouze podlahový systém topení a zdrojem vytápění/chlazení je tepelné čerpadlo. Ideální jsou k tomu velmi teplé dny, ale těch je v posledních několika letech dostatek. Tak neváhejte a kontaktujte nás. Vzorový dům je ve Zlíně a návštěva je možná kdykoli po dohodě. 
11. 6.
2018

Máte zájem o klimatizaci do domu či bytu? Ve zlínském kraji Vám ji dodáme, namontujeme, zprovozníme a vysvětlíme všechny funkce. Nabízáíme klimatizace značek Samsung, Sinclair, Fujitsu nebo Kaisai jak v provedení "split" tak v multi-splitovém s jednou venkovní a několika vnitřními jednotkami. V případě zájmu nám zavolejte nebo nás kontaktujte přes kontaktní formulář zde.
25. 3.
2018

Na přelomu února a března se koná 22.mezinárodní veletrh AQUA THERM v Praze. Můžete zde vidět nejnovější trendy z oblasti Vytápění, energie a technologická zařízení, Obnovitelné zdroje energie, Chlazení / klimatizace / ventilace, Měření, řízení a regulace, Potrubí a armatury,Instalační technika a příslušenství, Sanita, koupelny a design, Facility management.

My budeme u toho a s těmi největšími novinkami v oboru vás postupně seznámíme. Více o veletrhu naleznete na http://www.aquatherm-praha.com

11. 6.
2018


V článku jsme vám připravili náhled na reálnou úsporu nákladů na vytápění při změně zdroje vytápění. Zdrojem informací je rodinný dům ve Zlíně s tepelnou ztrátou 6 kW a topnou plochou 130 m2 kolaudovaný v roce 2012. V rodinném domě je tarif Přímotop a prováděno měsíční měření spotřeby. Tato studie nemá za účel ukázat přesnou spotřebu a cenu za vytápění v rodinném domě**, ale pouze poukázat na % úsporu za vytápění při výměně zdroje vytápění, resp.přechodu z elektrokotle na tepelné čerpadlo.

V období od července 2012 do prosince 2016 byl dům s podlahovým topením, kde zdrojem byl elektrokotel s výkonem 6 kW, vytápěný od října do května na stálou vnitřní teplotu 23°C, tedy bez jakýchkoli útlumů teploty v noci nebo v průběhu dne. Každý měsíc byl zapsaný stav elektroměru jak ve vysokém, tak v nízkém tarifu, tak i odpočtový elektroměr pro elektrokotel.  Z uvedené tabulky můžeme konstatovat, že spotřeba energie v kWh na vytápění byla cca poloviční z celkové spotřeby domu. V domě bydlí čtyři osoby s běžnými elektrickými spotřebiči, jako jsou pračka, myčka, sporák, tv, svícení a další. Ohřev TUV je elektrickým bojlerem 160 l a není počítaný do spotřeby za vytápění, pouze do celkové spotřeby domu.

V období od ledna 2017 do konce června 2018 se změnil zdroj vytápění. Jako hlavní zdroj topení bylo zvolené tepelné čerpadlo systému vzduch/voda s výkonem 8 kW. Změna si vyžádala investici cca 80 tis.Kč. Řízení vnitřní teploty je pomocí ekvitermního čidla a bylo doladěno s nastavením na 24°C vnitřní teploty a to stejně jak s elektrokotlem od října do května. V tu chvíli se snížila jak celková spotřeba domu, současně se snížila i spotřeba za vytápění více jak o 50%. V letních měsících je topná voda v podlahovce udržovaná na stálé teplotě chlazením za použití tepelného čerpadla tak, aby se vnitřní teplota v domě pohybovala od 24 do 25°C.

Závěrem je pak možné říci, že se jednoznačně prokázala úspora na vytápění při změně zdroje z elektrokotle na tepelné čerpadlo o více než polovinu. Snížila se celková spotřeba energie na provoz domu za cenu vyššího komfortu s bonusem letního provozu na chlazení objektu. Návratnost investice se tak dá očekávat nejdříve za 10 let, změna však pomohla k udržení příjemného mikroklima v domě ve stále se zvyšujících teplotách v letních měsících. 

**přesnou měsíční spotřebu v nízkém i vysokém tarifu, územní teploty a aktuální ceny v daném období vám na přání doložíme tabulkou. Další článek v tuhle chvíli připravujeme…


7. 6.
2018


Více než 17 tisíc návštěvníků přišlo navštívit 23.ročník odborného veletrhu vytápění, kde se prezentovalo více než 200 vystavovatelů na ploše cca 15 tisíc metrů čtverečních. Z novinek k podlahovému topení nás zaujal produkt, který redukuje tloušťku podlahové zálivky. Jedná se o produkt ANHYLEVEL Thermio společnosti CEMEX.

ANHYLEVEL Thermio je tenkovrstvý anhydritový podlahový potěr, s extrémní tepelnou vodivostí, vyvinutý speciálně pro podlahová vytápění, zvláště ve stavbách a prostorách se zvýšeným požadavkem na rychlou regulaci teploty. Použitím unikátních technologií dosahuje potěr vlastnosti, které extrémně zvyšují efektivitu topných a chladících podlahových systémů.

AnhyLevel Thermio je určen pro interiérové podlahy s teplovodními a topnými systémy v bytových a komerčních objektech. Vhodný pro tenkovrstvou aplikaci na stávajících podkladech, pro dutinové podlahy nebo rekonstrukce s požadavkem minimálního zatížení či navýšení výšky.

Malá tloušťka potěru umožňuje realizaci podlah s výškovým omezením nebo potřebou tenkovrstvého vyrovnání stávajících podkladů. Redukcí tloušťky je sníženo zatížení podkladních izolací potěrem až o polovinu (např. plocha 20 m2 je odlehčena až o 1,5 t). Klimatizováním je prohříván nebo chlazen výrazně menší objem materiálu a tím je dosaženo optimálního poměru tepelné akumulace a dynamiky provozu.

AnhyLevel Thermio dosahuje součinitele tepelné vodivosti λ= 2,5 W/m.K.1) Tato vysoká hodnota součinitele tepelné vodivosti (termální difuzivita) umožňuje materiálem transportovat teplo až 2,5x rychleji než u cementových potěrů (λ= 1,1 W/m.K). Přenos tepla z topných rozvodů do celého objemu podlahy je velmi rychlý a podlaha se zahřeje nebo vychladí za 1/3 až 1/4 času oproti například klasickým potěrům.

AnhyLevel Thermio je finančně srovnatelný s klasickými potěry, jelikož úsporu přináší poloviční objem materiálu pro dopravu, čerpání a zpracování. Umožňuje dosáhnout úspory energie cca 8 %, jelikož se používá topná teplota o 3 až 5 °C nižší a topný nebo chladicí cyklus je mnohonásobně kratší. Možnost zvýšení tloušťky izolace o 20–40 mm výrazně snižuje tepelné ztráty do podkladu a přináší další úspory energií. Ovšem nevyčíslitelným a neznatelnějším přínosem je dosažená tepelná pohoda, základ komfortního užívání stavby.

My jsme tento produkt již vyzkoušeli v praxi a celková výška při rekonstrukci podlahy tak s našim systémem dokážeme minimalizovat na pouhé 3 centimetry. Tento produkt můžeme tedy vřele doporučit. 
 


7. 6.
2018


Na přelomu března a dubna jste si mohli prohlédnout novinky ze světa vytápění na našem stánku. Děkujeme všem, kteří nás navštívili....


20. 7.
2017


Na veletrhu INFOTHERMA jsme představili několik novinek pro rok 2017 a ukázali, jak může například vypadat po designové stránce "vytuněný kotel " k systému SW FLEX ve vašem domě.